Hogyan készüljünk fel a digitális kultúra érettségire hatékonyan?

A digitális kultúra érettségire az alapokat megkapta mindenki az általános és középiskolai tanórák során. Azonban – mint minden érettségire – szükséges tanórákon kívül is, célzottan a vizsgára készülni.

Az érettségire szövegszerkesztésre (Word), vizuális elemekre (képszerkesztés vagy prezentációkészítés), táblázatkezelésre (Excel), adatbázis-kezelésre és programozásra (pl. Python) kell felkészülnünk. Míg középszinten adatbáziskezeléshez Accesst kell használnunk, addig emelt szinten SQL-ben kell dolgoznunk a feladatok megoldása során.

A legjobb módja, hogy kiderítsük, hogy hogyan állunk az érettségre való felkészülésre, az az, hogy ha korábbi érettségi feladatokat töltünk le az Oktatási Hivatal honlapjáról és megpróbáljuk azokat megoldani. Ezzel egy jó visszajelzést kapunk arról, hogy hol és mik a hiányosságaink.

A hiányosságokat többféle módon is bepótolhatjuk, az egyik legcélszerűbb módszer erre a digitális kultúra érettségi felkészítő E-learning tananyag. Itt videón meghallgathatod az egész tananyagot, mellyel biztos alapokat teremthetsz a tudásodnak. A videók megnézése után pedig begyakorolhatod a feladatokat online automatikusan kiértékelős feladatokkal, valamint célzott feladatlapok segítségével azokat a feladatrészeket tudod gyakorolni, amik a legkevésbé mennek még.

Nem kell félned attól sem, hogy ha kérdésed merülne fel az anyaggal kapcsolatban, akkor egyedül maradnál, hiszen tartozik a tananyaghoz egy Discord fórum is, ahol fel tudod tenni a kérdéseidet írásban.

Ha pedig megoldottál már minden egész érettségi feladatsort, akkor a digitális kultúra érettségi feladatok oldalon találsz rengeteg olyan feladatot, ami akár egy valós érettségi feladat is lehetne, így gyakorlásra kiváló.

A feladtok az Oktatási Hivatal iránymutatásai szerint kerültek kidolgozásra, ami az érettségi témakörökre alapulnak, emelt szinten pedig arra kell figyelni, hogy az első részben két feladat között választhatunk. Az egyik választási lehetőség szövegszerkesztés, mely lehet dokumentumszerkesztés, webszerkesztés vagy prezentációkészítés, a másik választási lehetőség pedig az Excel. Mivel az első részben több dolog is előfordulhat, így nehezebb behatárolni, hogy vajon mit is fogunk kapni, azonban mégis sokan ezt választják amiatt, mert az Excelt nehezebbnek gondolják.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük